Nederland
Zeven stevige houten kisten stonden onlangs op het strand van Vlieland. Op één van de kisten zat de zevenjarige Marjolein Brouwer. Tegelijk met zes andere zeehondenredders trok ze het luik van ‘haar’ kist open. Zeehond Flipper stak zijn kop meteen naar buiten en keek met zijn grote ogen nieuwsgierig naar de tientallen badgasten die zich om de kisten hadden verzameld. Een paar zeehonden treuzelden nog even op het strand voordat ze hun vinnen durfden natmaken. Maar Flipper spurtte naar de vloedlijn en dook meteen in de zoute golven. Flipper was weer vrij.
Bijten
,,Flipper kroop direct het water in om vis te vangen’’, vertelt Marjolein. Flipper raakte zijn moeder kwijt toen hij nog te klein was om voor zichzelf te zorgen. Het beestje werd daarom door vrijwilligers van de Eerste Hulp bij Zeehonden (EHBZ) naar de zeehondencrèche in Pieterburen gebracht. Hij werd geadopteerd door een kennis van Marjolein, en Marjolein mocht een naam verzinnen. ,,Ik noemde de zeehond Flipper’’, lacht ze. ,,Flipper knapte snel op.’’
Marjolein geniet nog na van de speciale dag waarop zeven zeehonden op Vlieland hun vrijheid terugkregen. Ze weet veel over zeehonden: ,,Ze zien er lief uit maar kunnen hard bijten. Het zijn roofdieren. Ik mis Flipper nu wel, maar ik vind het fijn dat hij weer vrij is. Alle zeven zeehonden zwemmen weer in zee.”
Henrik maakte ooit een filmpje: Zeehonden kijken met de Ocean King
Kijk: Oerrr-krachten in de natuur
Geniet van: Vlieland en Zon, zee en silhouetten
En waai lekker uit: Zandstorm